skip to Main Content

Sinergoloji – İş Hayatında Güvenli İletişim Eğitimi

SİNERGOLOJİ – İş Hayatında Güvenli İletişim Eğitimi

Bir ilişkide en önemli şey “söylenmeyenleri duymaktır”.

Çünkü hepimiz hem fiziksel hem de sosyal anlamda varlığımızı sürdürme içgüdüsü ile hareket ederiz. Bu da bizi gerçek duygu ve düşüncelerimizi olduğu gibi değil de bulunduğumuz çevrede kabul görecek şekilde “uyumlanmış veya dönüştürülmüş” şekliyle ifade etmeye zorlar.

İşte tam bu noktada insan doğasındaki en büyük çelişkilerden birini yaşamaya başlarız. Bir yandan “doğru anlaşılamadığımızdan yakınırken” diğer yandan da sözlerimizin çevremizde “varlığımızın sorgulanmasına” sebep olacağı korkusuyla “gerçek duygu ve düşüncelerimizi saklama ve hatta saptırma” çabası içine gireriz. Yaydığımız bu parazit yüklü sinyaller diğerlerinin de kafasının karışmasına ve doğal olarak bizden uzaklaşmasına neden olur.

Bununla birlikte, eğer yaşadığımız anın ve duyguların farkında olursak daha bir şey söylemeden ve harekete geçmeden önce nasıl davranacağımız konusunda “tercih yapma ayrıcalığına” sahip olabiliriz. Ancak bizi harekete geçiren duyguları nelerin tetiklediğini anlayamıyorsak davranışlarınızı kontrol etmemiz de mümkün olmaz ve seçme hakkımız olduğunu anlayamadan duygularımızın pençesinde tepkisel bir hayat sürmeye devam ederiz.

Bu duygu durumlarını tanımlayabilmek ve ilişkileri güvenle yönetebilmek için “tarafsız bir gözle” bakabilme, odaklanabilme, sinyalleri eşzamanlı alabilme ve bağlam dahilinde doğru okuyabilme becerisi göstermemiz gerekiyor.

Siz de kurum olarak yöneticilerinizde ve çalışanlarınızda arzulanan bu davranış değişikliğini görmek ve bunu bir kurum kültürü haline getirmek istiyorsanız “Sinergoloji – İş Hayatında İletişim Eğitimi” programımız için bizi arayabilirsiniz.

“Sinergoloji – İş Hayatında İletişim Sanatı” konusunda hazırladığım bu videoyu yararlı bulduysanız siz de kendi bağlantılarınızla paylaşabilirsiniz.

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Mert AYDINER
Liderlik & Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar
www.mertaydiner.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top