skip to Main Content
Neuro Leadership (Nöro Liderlik Eğitimi)

Neuro Leadership (Nöro Liderlik Eğitimi)

Nöro Liderlik Programı

Nöro Liderlik programının temelinde, insanları düşünmeye sevk ederek “olumlu yönde bir değişimi” kolaylaştırmak yatar. Etki alanımızdakileri yepyeni bir amaç etrafında toplayabilmek, onlara ilham ve cesaret verebilmek, içlerindeki potansiyeli açığa çıkarabilmek, yeni alışkanlıklar kazanmalarını ve bunu bir kurum kültürü haline getirebilmelerini sağlamak da bir lider olarak en temelde sahip olmamız gereken becerilerdir.

Bu programı, lider adaylarının içinde bulundukları koşulları hem kendileri hem de organizasyonları adına bir fırsata çevirebilmeleri için tasarladık.

“Nöro-Liderlik” modelimizi oluşturan sacayakları..

 • İstenen yönde davranışı teşvik eden “Uyum>İstek>Hareket>Tatmin>Tekrar” döngüsünü çevremizdekiler için nasıl cazip kılabilir ve buna süreklilik kazandırabiliriz?
 • Davranışların ortaya çıkma sürecinde “Uyaran > Düşünce > Duygu > Davranış” modelini referans alarak duygu durumumuzu bilinçli tercihlerde bulanabilmek için nasıl düzenleyebiliriz?
 • Koçluk becerileri ile Liderlik sürecini nasıl yapılandırırız? (Uyum & Güven > Mevcut Durum > İstenilen Durum > Engeller > Çözümler > Planlama > Taahhütler > Takdir > Takip)

“Neuro Leadership” çalışmamızda bu özel enstrümanları kullanmayı öğreneceksiniz..

 • Beynimizde karar alma süreci nasıl işliyor? Bizi değişime yönlendiren güdüler nelerdir?
 • Liderlik yapacağımız kişilerin ilgisini, sempatisini ve güvenini kazanmamıza yardımcı olacak araçlar nelerdir?
 • Hedef kitlemizin “algı filtrelerini” nasıl aşar ve mesajlarımızı onların zihnindeki “gerçek karar verici” kısma en etkili, en hızlı ve en kalıcı şekilde nasıl iletiriz?
 • Karşımızdakinin anlattıklarımıza odaklanabilmesi, kavrayabilmesi, sebep-sonuç ilişkisi kurabilmesi, çözüm üretebilmesi, plan yapabilmesi ve istenen yönde harekete geçebilmesi için nöro bilimden nasıl yararlanırız?
 • Diğerlerinin güvenini kazanmamızı, uyumu yakalamamızı ve bizimle paylaşımda bulunmalarını sağlayacak bütünsel yaklaşımın formülü nedir?
 • Liderlik sürecinde ekibimizdekilerin cesaretini, motivasyonunu ve kararlılığını arttırma yönünde “yapıcı geribildirim” nasıl verilir?
 • Çalıştığımız kişilerden taahhüt nasıl alınır? Protokole bağlı kalması ve gelişimini sürdürme noktasında istekliliği (motivasyonu) nasıl sağlanır ve korunur?
 • Karşımızdakini onu baskı altında kaçmaya ya da savaşmaya zorlayan duygusal alandan çıkararak beyninin düşünen kısmını kullanabilmesi için kullanabileceğimiz soru modelleri nelerdir?
 • Duygu ve ilişki yönetiminde karşımızdakinin gerçek hislerini ve düşüncelerini sözel olmayan yollardan nasıl okuyabiliriz? Bu süreçte “aktif dinlemeyi” nasıl yaparız?
 • İstenen yönde davranışı teşvik eden “Uyum>İstek>Hareket>Tatmin>Tekrar” döngüsünü çevremizdekiler için nasıl cazip kılabilir ve buna süreklilik kazandırabiliriz?
 • Davranışların ortaya çıkma sürecinde “Uyaran > Düşünce > Duygu > Davranış” modelinden duygu durumumuzu değiştirebilecek şekilde nasıl yararlanabiliriz?
 • Koçluk becerileri ile Liderlik sürecini nasıl yapılandırırız? (Uyum & Güven > Mevcut Durum > İstenilen Durum > Engeller > Çözümler > Planlama > Taahhütler > Takdir > Takip)

Nöro Liderlik Programı

“Nöro Koçluk ve Liderlik” modelimizin 5 bileşenden oluşan omurgası:

 1. Uyum
  Güven duymak
  Merak, öğrenme isteği
  Akılcı sorular ve aktif dinleme
  İlgi alanlarına odaklanma
  Sözlü ve sözsüz ifadelerde bütünlük
 2. İstek
  Hedefin, başarının tanımlanması
  Hedeflere anlam kazandırılması
  Güdülerin ve değerlerin belirlenmesi
  Kazancın ve kaybın zihinde canlandırılması
 3. Hareket
  Seçme özgürlüğünün tanınması
  Aksiyon planının yapılması
  İçsel ve dışsal kaynakların tespiti
  Zamana bağlı ölçme kriterlerinin belirlenmesi
  Taahhüt alınması
 4. Tatmin
  Anlık geribildirimlerin verilmesi
  Başarının takdir edilmesi
  Savunulan değerlerin yüceltilmesi
  Aidiyet duygusunun yaşatılması
 5. Tekrar
  Ödül ve ceza sistemi ile davranışa süreklilik kazandırılması

Siz de kurum olarak yöneticilerinizde ve çalışanlarınızda arzulanan bu davranış değişikliğini görmek ve bunu bir kurum kültürü haline getirmek istiyorsanız bizi hemen arayabilirsiniz. Modüler bazda tasarladığımız “Nöro Liderlik” programımızı (eğitim, workshop ve koçluk temelinde) kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda beraber şekillendirebilir ve belirlenen vizyon doğrultusunda çalışanlarınızın kişisel ve mesleki gelişimlerine süreklilik kazandırabiliriz.

En Değerli İş Yatırımınız…

Rekabetin çok sert yaşandığı iş dünyasında sizi rakiplerinizden ayıracak “ÇOK DEĞERLİ BİR YATIRIM” yapıyorsunuz. Nöro Liderlik ve Nöro Koçluk eğitiminde kazandığınız “ÖZGÜVEN ve BECERİLER” profesyonel iş hayatında başarıya ulaşmak için en önemli araçlarınız olacak…

Yatırım Değeri: 4250.TL+KDV/Gün
Program Süresi: Kurum bazında belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenecektir.

This Post Has 2 Comments
 1. Merhaba youtube da “Fiyat itirazını satışa nasıl çeviririz” adlı videonuzdan esinleyerek kendimi bu sitenizde buldum bir an ve merak ettim. Size sormak istedigim bir takim sorularım var. Ayrıca “Nöro Satış” adlı kitabınızı da satın almayı beynimin bir köşesine not aldım öncelikle. Ben yakın zaman önce bir doğrudan satış firmasında network girişimcisi oldum. Ilk iki ay hic satis yapamadim sagolsun sponsorlarimin bilgi destekleri ile bu ise 2. Ayın sonunda satis yapamadigim icin pasif duruma dustugumu bildirdiler ve benim nasil daha iyi satis yapabilirim konusunda yonlendirdiler ayrica bir takim suphelerim guvensizliklerim korkularim vardı. Sonra anladım ki riskten korkarsam kendime guvenmezsem ve kendimi ikna edemezsem kimseyi ikna edemem birde boyle bakayim dedim. Gercektende etkisini gordum. Musteri buldum siparis aldim urunleri istedim maksimum 3 gun icerisinde kargo ile kapima teslim ediliyor. Ustelik urunleri cok saglikli guzel bitkisel yerli mali uretimi cogu urununu kendim de kullandim. Bundan memnun kaldim ve emin oldum guvenirliliginden boylelikle kendimi buna ikna etmis oldum artik musterilerime cevreme gonul rahatligiyla tavsiye edebilirim. Hicbir yan etkisi bulunmayan bu muhtesem urunler. Insan sagligi dostudur. Ancak tek sorun insanarin bu fiyati yuksek bulmalaridir. Burada sizin videonuzu dinledikten sonra insanlarla iletisimin onlarla empati kurmam gerektigini anlamis oldum. Isin ozu iyi hizmet uzerine yatmaktadir. Nasil bu isten daha cok kar edebilirim demek yerine musterilerimi daha cok nasil memnun edebilirim. Bakisi onemli olmaya basladi insanlari dogru kararlar almasi icin nasıl aydinlatabilirim. Bakis acim bu sekilde degiste sizevcok tesekkur ediyorum mert bey.. Beni aydınlattığınız için .

  1. Merhabalar, güveniniz ve takibiniz için teşekkür ederim. Amacım da buydu; farkındalık yaratmak ve sizlere kararlarınızı verirken seçme özgürlüğünüz olduğunu hatırlatmak 🙂 Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla, Mert AYDINER / Nöro Satış ve Liderlik Koçu, Konuşmacı ve Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top