skip to Main Content
Müzakere Teknikleri & İknanın Psikolojisi Eğitimi

Müzakere Teknikleri & İknanın Psikolojisi Eğitimi

Müzakere Teknikleri ve İknanın Psikolojisi Eğitimi

Müzakereden her seferinde masada para bırakarak mı kalktığınızı düşünüyorsunuz? Veya hiç farkında olmadan karşı tarafın sonu gelmeyen isteklerine boyun mu eğiyorsunuz?

Bu programda, müzakere sürecine dahil olan tüm taraflara tatmin duygusunu yaşatabilecek yaklaşımın prensiplerini öğreneceksiniz. Bir yönetim toplantısında veya müzakere masasında dönen güç oyunlarını herkesten çok daha önce fark edebilir ve gardınızı buna göre alabilirsiniz. Kritik anlarda sizi köşeye sıkıştırmak ve büyük tavizler koparmak isteyen kişilerin niyetlerini anlayabilir ve karşı hamleler hazırlamak için zaman kazanabilirsiniz.

Peki, ya siz… Rakibinizin öne sürdüğü sözde gündemi kovalayan bir takipçi misiniz? Yoksa bu maskelerin altında gizlenen gerçek niyeti anlayıp görüşmeye yön veren taraf mısınız?

Masadan istediğinizi alarak kalkın..!

Programda Neler Göreceksiniz?

 • Karşı tarafın hakkımızda bir fikre sahip olması sadece 40milisaniye sürüyor. Peki, bu kadar kısa bir zamanda müzakereye “doğru adımla” başlayabilmenin yolu nedir?
 • Masaya oturduğumuzda “uyumu ve işbirliğini” sağlamak üzere karşımızdakinin ilgisini, güvenini ve saygısını nasıl kazanabiliriz?
 • Soru sorma, aktif dinleme, empati kurma, çıkar gözetme, seçenek sunma ve uzlaşma konusunda ne kadar istekli ve başarılıyız? Yanıtımız başarımız ile doğru orantılı olacak…
 • Müzakere sürecinde karşı tarafın nihai kararlarını etkileyen ve onları istediğimiz yönde harekete geçirebilen “bilinçdışı faktörler” nelerdir?
 • Tarafların davranışlarını yönlendiren “güdüler” nelerdir? Bir sonraki hamlemizi belirleyebilmek için bu tutumun altında yatan motifleri nasıl ortaya çıkarabiliriz?
 • Müzakereciler olarak karşı tarafın “temel davranış tarzını” belirlemek ve olası sapmaları tespit edebilmek bizlere nasıl bir stratejik avantaj sağlar?
 • İyi müzakereciler karşı tarafın “algı filtrelerini” nasıl aşar ve mesajlarını onların zihnindeki “gerçek karar verici” kısma en etkili, en hızlı ve en kalıcı şekilde nasıl iletirler?
 • Ölümüne pazarlık yapanların tuzağına düşmeden, konuyu fiyattan alıp onların gerçek önceliklerine ve elimizdeki değere taşıyabilmenin yolları nelerdir?
 • Başa çıkılması zor kişilikler ile nasıl bir diyalog içinde olmalıyız? Sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için onların güvenini ve saygısını nasıl kazanırız?
 • Adaleti ve güven ortamını koruyabilmek için her zaman alet çantamızda olması gereken araçlardan biri olan “problem çözme teknikleri” nelerdir?
 • Duvar örmek ve anlaşmayı çıkmaza sürüklemek yerine köprüler inşa etmek için kullanabileceğimiz nokta atışı kelimeler ve cümle kalıpları nelerdir?
 • Gerginlik anlarında durumu kişiselleştirmeden ve duygularımıza yenilmeden konuya tekrar odaklanmamızı ve süreci yönetebilmemizi sağlayacak yaklaşım nedir?
 • İkna sürecinde karşı tarafın gerçek düşüncelerini ve duygularını okumamıza yarayacak “mikro ifadeleri, beden dilini, ses tonunu ve kelimeleri” nasıl gözlemlemeli ve analiz etmeliyiz?
 • Bir ilişkide hiçbir zaman tek bir kazanan veya kaybeden yoktur. Her zaman ikisi birden ya kazanır ya da kaybeder. Bu nedenle, bir müzakerede her iki tarafın da kazanması amaçlanır. Peki, varılan karardan karşı tarafın da tatmin olmasını nasıl sağlarız?

En Değerli İş Yatırımınız…

Rekabetin çok sert yaşandığı iş dünyasında sizi rakiplerinizden ayıracak “ÇOK DEĞERLİ BİR YATIRIM” yapıyorsunuz. Müzakere Teknikleri ve İknanın Psikolojisi eğitiminde kazandığınız “ÖZGÜVEN ve BECERİLER” profesyonel iş hayatında başarıya ulaşmak için en önemli araçlarınız olacak…

Program Süresi: Kurum bazında belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top