skip to Main Content

Kadın Liderleri Sahnede Çekici Kılan 3 Jest

Kadın Liderleri Sahnede Çekici Kılan 3 Jest

Bir topluluk karşısında konuşmadan hemen önce aklınız genelde neyle meşgul oluyor?

Nasıl göründüğünüzle mi, heyecanınızı nasıl bastıracağınızla mı yoksa mesajınızı dinleyenlere nasıl ulaştıracağınızla mı?

Bizler düşünceden ibaretiz. Aynadaki görüntümüz de bu düşüncelerin bir yansıması. O yüzden bizi izleyenler de bu görüntüye değil, onu ortaya çıkaran düşüncelere ulaşmak isterler. Bu bakış açısını benimsediğimizde bedenimizin sadece bir araç olduğunu görürüz. Düşüncelerimizi dile getiren bir vasıta. Yine de bazen heyecanımıza yenik düşüp fikirlerimiz yerine, onu parlatmaya çalışırız. Ancak bu çaba dinleyenlerin gözünden hiç kaçmaz.

Bu benmerkezci yaklaşım sözlerimizin etkisini zayıflattığı gibi dinleyenlerle bağ kurmamızı da engeller. Biz nasıl göründüğümüzle ilgilenirken hem mesajımız hem de dinleyenler kaybolur gider. Peki, amacımız bu muydu? Hayır, tek istediğimiz mesajımızı onlara ulaştırmaktı. Eğer gerçekten amacımız buysa dikkatimiz kendimizde değil, dinleyiciler üzerinde olmalı. İfadelerimizi güçlendirmek için de sesimiz, sözlerimiz ve beden dilimiz arasındaki bütünlüğü ve uyumu korumalıyız.

Peki, özgüvenle ve güçlü ifadelerle mesajımızı nasıl iletebiliriz? Gelin bunu dünyadaki lider kadınlardan örneklerle görelim.

Unutmayın; bir ilişkide en önemli şey söylenmeyenleri duymaktır. Siz de sunum becerilerinizi geliştirmek ve iz bırakan konuşmalar yapmak istiyorsanız neuroscience temelinde hazırladığım, topluluk önünde konuşmanıza ve insanları etkilemenize yardımcı olacak “SAHNEDE USTALIK” programıma katılabilirsiniz.

“Topluluk önünde konuşma ve ikna” konusunda hazırladığım bu videoyu yararlı bulduysanız kendi bağlantılarınızla da paylaşabilirsiniz.

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Mert AYDINER
Liderlik & Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar
www.mertaydiner.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top