skip to Main Content
HER ŞEY SEN KARAR VERDİĞİN ANDA BAŞLAR

HER ŞEY SEN KARAR VERDİĞİN ANDA BAŞLAR

HER ŞEY SEN KARAR VERDİĞİN ANDA BAŞLAR!

Odağımızda ne varsa, dikkatimizi nereye veriyorsak enerjimiz oraya gider. Gittiği yere de hayat verir ve orada var olanı çoğaltır.
..
Buna göre, odağımızda geçmişten gelen üzüntüler veya geleceğe dair kaygılar varsa enerjimiz bu duygular üzerinde birikmeye ve onları güçlendirmeye başlar. Bu duyguların yoğunluğu arttıkça, ilgili olsun ya da olmasın bize bu duyguyu yaşatacak daha fazla şey düşünmeye başlarız. Bu düşünceler bir mıknatıs gibi çalışarak bize bu deneyimi yaşatacak olayları ve insanları hayatımıza çekmeye başlar ve farkında olmadan bu gücü “yıkım” için kullanmış oluruz.
..
Evet, mademki enerji bir şekilde harekete dönüşecek, neden onu yıkım yerine, “yaratım” için kullanmıyoruz? Bunun için yapmamız gereken ilk şey “nasıl bir gelecek yaşamak istediğimize” karar vermek olmalı. Sonra da yaptığımız plan çerçevesinde tüm kaynaklarımızı (enerjimiz, zamanımız, fikirlerimiz, bağlantılarımız vb.) bu hayali gerçekleştirmek için kullanmalıyız. Yani, geleceği bugünden inşa etmeye başlamalıyız.
..
Şimdi siz de bir karar vermelisiniz. Aynı anda iki şeye odaklanamadığımız gerçeğinden hareketle, dikkatinizi ve enerjinizi geçmiş/gelecek tehditlere mi yoksa içinde bulunduğunuz zamanın fırsatlarına mı odaklamayı seçiyorsunuz?
..
Hayatın kontrolünü elinize almak, işinizde ve ilişkilerinizde başarılı olmak istiyorsanız sizi bunu “nasıl yapabileceğinizi” öğrenmek üzere “Youtube Kanalıma” davet ediyorum. 

Mert AYDINER
Liderlik ve Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top