HER ŞEY SEN KARAR VERDİĞİN ANDA BAŞLAR

HER ŞEY SEN KARAR VERDİĞİN ANDA BAŞLAR!

Odağımızda ne varsa, dikkatimizi nereye veriyorsak enerjimiz oraya gider. Gittiği yere de hayat verir ve orada var olanı çoğaltır.
..
Buna göre, odağımızda geçmişten gelen üzüntüler veya geleceğe dair kaygılar varsa enerjimiz bu duygular üzerinde birikmeye ve onları güçlendirmeye başlar. Bu duyguların yoğunluğu arttıkça, ilgili olsun ya da olmasın bize bu duyguyu yaşatacak daha fazla şey düşünmeye başlarız. Bu düşünceler bir mıknatıs gibi çalışarak bize bu deneyimi yaşatacak olayları ve insanları hayatımıza çekmeye başlar ve farkında olmadan bu gücü “yıkım” için kullanmış oluruz.
..
Evet, mademki enerji bir şekilde harekete dönüşecek, neden onu yıkım yerine, “yaratım” için kullanmıyoruz? Bunun için yapmamız gereken ilk şey “nasıl bir gelecek yaşamak istediğimize” karar vermek olmalı. Sonra da yaptığımız plan çerçevesinde tüm kaynaklarımızı (enerjimiz, zamanımız, fikirlerimiz, bağlantılarımız vb.) bu hayali gerçekleştirmek için kullanmalıyız. Yani, geleceği bugünden inşa etmeye başlamalıyız.
..
Şimdi siz de bir karar vermelisiniz. Aynı anda iki şeye odaklanamadığımız gerçeğinden hareketle, dikkatinizi ve enerjinizi geçmiş/gelecek tehditlere mi yoksa içinde bulunduğunuz zamanın fırsatlarına mı odaklamayı seçiyorsunuz?
..
Hayatın kontrolünü elinize almak, işinizde ve ilişkilerinizde başarılı olmak istiyorsanız sizi bunu “nasıl yapabileceğinizi” öğrenmek üzere “Youtube Kanalıma” davet ediyorum. 

Mert AYDINER
Liderlik ve Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar

    Bir Cevap Yazın