skip to Main Content

Mert Aydıner
Liderlik ve Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar

Nöroanatomi konusundaki akademik geçmişime dayanarak harekete geçme noktasında verdiğimiz kararların ve davranışların altında yatan biyolojik ve psikolojik nedenleri tanımlamak üzere çalışmalar yapıyorum. Academy Neuro bünyesinde, doğruluğu bilimsel olarak kanıtlanmış bu çıktıları profesyonel iş dünyasına adapte ediyor, ekonomik karşılığı olan iş süreçleri yazıyor ve eğitim programları tasarlıyorum.

Çalışmalarımda Biyolojiyi, Nöropsikolojiyi ve Sinergolojiyi temel alıyorum. Ortaya çıkardığım “derin farkındalık ve içgörü” ile kişilerin duygu durumlarını doğru tanımlayabilmelerine yardımcı oluyorum. Çevresel uyaranlar karşısında da tepkisel bir hayat sürmek yerine, ifadeleri ve davranışları konusunda “bilinçli tercihlerde” bulunmalarını sağlıyorum.

Deneyimli bir iş koçu olarak özellikle “öz liderlik, duygusal zekâ ve ilişki yönetimi” konularında hazırladığım rehber araçlar ile, bugün “yeni nesil yönetim modeli” olarak kabul edilen koçluk ve mentorluk yaklaşımının iş dünyasına adaptasyonunu kolaylaştırıyorum.

“Bana göre, insanlar istedikleri bir şeye ulaşmak için istemedikleri bir şeyi yapmaya zorlanmamalı. Yeteneklerini ortaya çıkaran, öz değerleriyle uyumlu ve var olma sebeplerine hizmet eden hedefler için çaba sarf etmeliler. Ve hayalini kurdukları her şeye hayat verecek gücün buna duydukları inançta saklı olduğunu unutmamalılar. Çünkü nasıl bilmekle olmak arasındaki fark yapmaksa, istemekle sahip olmak arasındaki fark da inanmaktır.”

Çalışmalarımın ortak felsefesini “beyni düşünmek üzere eğitmek” oluşturuyor. Nöropsikoloji temelinde tasarladığım 5 Adımda Yeni Nesil Liderlik Modeli (Uyum>İstek>Hareket>Tatmin>Tekrar) ile çalışanların hem iş hayatlarında hem de özel yaşantılarında güvenlerini, bağlılıklarını ve performanslarını arttırmalarına yardımcı oluyorum.

Bu ayrıcalıklı keşif yolculuğunda öğretmek için değil, öğrenmek için ve etkilemek için değil, etkilenmek için çaba göstermenin kişileri “insan mıknatısına” dönüştürdüğüne inanıyorum.

Bu felsefe etrafında yaptığım çalışmaları da “SALESOLOGY – Neuro Sales For Success / Nöro Satış – Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü” adlı kitabımda bir araya getirdim.

Yazdığım kitaplar, makaleler, verdiğim seminerler ve hazırladığım video içeriklerle sizlerin de kendi keşiflerinizi yapmanıza aracı oluyorum.

Değerlerimiz..

1- Adanmışlık duygusuyla çalışmak..

İşi sahiplenmek, proaktif bir anlayışla çalıştığımız kişilerin ve içinde bulundukları koşulların iyileşmesi için disiplinle çalışmak.

2- Özgürlüğün peşinde olmak..

Öğrenme tutkusuyla yaşamak, özgür irademizle kararlar vermemizi sağlayacak seçenekler oluşturmak.

3- Duyarlı olmak..

Empatik bir yaklaşımla çevremizdekilerin beklentilerini anlamak ve bunlara cevap verme çabası içinde olmak.

4- Güvenmek..

Paydaşlarımızla güvene dayalı, derinliği olan ilişkiler kurmak ve kazanmak için ön koşulun onların çıkarlarına öncelik vermek olduğunu bilerek kaynaklarımızı onları hedeflerine ulaştırmak için kullanmak.

5- Olumlu düşünmek..

Hayatımıza anlam katacak hedefler doğrultusunda her zaman yüksek beklentilerle ve moralle çalışarak çevremizdekilere güç, ilham ve cesaret vermek.

6- Bütünlük arz etmek..

Söylediğimiz ve yaptığımız şeylerde tutarlı olmak ve bunun sorumluluğunu taşımak.

7- Paylaşmak..

Sahip olduğumuz değerleri her geçen gün arttırmak ve bununla hizmet sunduğumuz herkesin hayatını olumlu yönde iyileştirmek ve zenginleştirmek.

Mert AYDINER
Nöro Liderlik & Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar
www.mertaydiner.com

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top