Erken Yanılmak Geç Haklı Çıkmaktan Daha İyidir

Erken Yanılmak Geç Haklı Çıkmaktan Daha İyidir.

İş dünyasında hızlı olmak mükemmel olmaktan daha iyidir. Çünkü mükemmel olmaya çalışmak zamanında harekete geçmenizi engeller ve sizi geciktirerek hedeflerinizden uzaklaştırır. O yüzden, erken yanılmak geç haklı çıkmaktan iyidir.

Harekete geçmek için uygun koşulların oluşmasını beklemeyin, harekete geçerek koşulları siz değiştirin. Bununla birlikte, almamız gereken bazı hayati kararlar için “derin bir analiz ve risk değerlendirmesi” yapmamızda ve bu riski ne oranda yönetebileceğimizi görmemizde fayda var. Çünkü “tüm birikimimizi yeni bir işe yatırmak, uzun süreli bir ilişkiyi sonlandırmak veya evlat edinmek” gibi geri dönüşü olmayan bir kararın taşıdığı risk ile yemekteyken menüden içecek tercihi yapmanın taşıdığı risk aynı boyutta olmayacaktır. Bu nedenle, bu tür kritik kararları verirken dikkatli olmalı, verileri doğru okumalı ve sonrasında pişmanlık yaşamamak için sebep-sonuç ilişkisini doğru kurduğumuzdan emin olmalıyız.

Siz de karar almanızı ve harekete geçmenizi engelleyen faktörlerin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız YOUTUBE Kanalımdaki “Hedeflerimizin Önündeki 5 Performans Engeli” videomu izleyebilir ve Nöro Satış “Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü” adlı kitabımı okuyabilirsiniz.

Video: https://www.youtube.com/channel/UCnFwTquSCRvpCMFrZi8G8Mw
Kitap: https://www.ceresdukkan.com/noro-satis 

Mert AYDINER
Varlık ve İş Koçu, Konuşmacı ve Yazar

    Bir Cevap Yazın