Doğru Zamanda Doğru Yerde Olmak

Herkes Doğru Yerde, Doğru Zamanda Olmaktan Bahsediyor. Peki, Sen Doğru Kişi misin?

Başarı için de, zenginlik için de, fırsatlar için de herkesin dilinde aynı söylem var “doğru zamanda, doğru yerde olacaksın”. Ama kimse şunu sormuyor, zaman ve mekân tamam da “Peki, sen doğru kişi misin?”.

Çünkü bu karşılaşma anlarını doğru okuyabilecek anlayışa ve beklentileri karşılayabilecek donanıma sahip değilsek bunu bir fırsat olarak tanımlayamayız. Bu fırsatları değerlendirebilmenin yolu, bizi olmak istediğimiz yere taşıyacak ve orada tutunduracak alışkanlıkları ve becerileri kazanmaktan geçiyor.

Bu çerçevede, öncelikli olarak yapmamız gereken şey, hangi problemi nasıl çözdüğümüzü kanıtlamak ve bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin de bize ulaşmalarını sağlamak olmalı. Geleneksel pazarlama araçlarına ek olarak dijital platformlar, networkler, komüniteler bu erişim ağının parçaları olarak kullanılabilir. Bu süreçte en şaşırtıcı şey ne oluyor, biliyor musunuz? Bizi aradığımız fırsata yönlendiren kişilerin %80 oranında bu ağ üzerindeki zayıf bağlantılar, yani yakinen tanımadığımız, sadece varlığından haberdar olduğumuz kişiler olduğunu görmek. O yüzden elimizdeki değeri sürekli geliştirmeli ve insanlara ulaştırmak için hep hareket halinde olmalıyız.

Siz de bu fırsatlarla nasıl temas edeceğinizi öğrenmek ve iş ağınızı genişletmek istiyorsanız Youtube Kanalımdaki “NETWORKING – Profesyonel İş Ağınızı Geliştirmek için Sahip Olmanız Gereken 7 Özellik” videomu izleyebilir ve Nöro Satış “Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü” adlı kitabımı okuyabilirsiniz.

Video: https://www.youtube.com/channel/UCnFwTquSCRvpCMFrZi8G8Mw
Kitap: https://www.ceresdukkan.com/noro-satis 

Mert AYDINER
Varlık ve İş Koçu, Konuşmacı ve Yazar    Bir Cevap Yazın