skip to Main Content
Bulunduğun Yere Göre Değil Olmak İstediğin Yere Göre Düşün Hisset Ve Yaşa

Bulunduğun Yere Göre Değil Olmak İstediğin Yere Göre Düşün Hisset ve Yaşa

Bulunduğun Yere Göre Değil, Olmak İstediğin Yere Göre Düşün, Hisset ve Yaşa

Her canlının tabiatla uyum içinde, dengeli ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için belirli referans aralıkları vardır. Türümüze göre bulunduğumuz ortamdaki ısı, gazların yoğunluğu ve basıncı, popülasyon büyüklüğü, yeterli besin ve enerji kaynaklarının oluşu gibi. Aynı prensipler kişi özelinde vücut dengesi için de geçerlidir. Örneğin kanda ölçülen “kolesterol, glukoz, protein, tiroid, kreatinin” gibi değerlerin ilgili “referans aralıklarına” bakarak ne derece dengeli, uyumlu, sağlıklı bir yaşam sürdüğümüzü görebiliyoruz. Bu değerlerde bir sapma olduğunda da iç dengemizi ve hayatla olan uyumumuzu yeniden yakalamak üzere, zihinsel, fiziksel ve ruhsal bir tedavi süreciyle “referans aralıklarına” geri dönmeye çalışıyoruz.

..

Sosyal ve ekonomik anlamda da aynı prensiplerin geçerli olduğunu görüyoruz. İçinde yaşadığımız koşullara “anlayışımızla, değerlerimizle ve yaşam tarzımızla” uyum sağlamaya çalışıyoruz. Ancak bizi diğer canlılardan ayıran bir başka özelliğimiz daha var; biz sadece bulunduğumuz ortama uyum sağlamıyoruz, aynı zamanda istediğimiz koşulları oluşturma iradesine ve becerisine de sahibiz.

..

Takdir edersiniz ki elimizdeki değerlerin (ev, araba, giysi vb.) temsil ettiği hayatı yaşayamıyorsak onun faturasının adımıza düzenlenmiş olması bizi onun sahibi yapmaz. Bulunduğumuz yerde de rahat değilsek, içimize sindirememişsek, onu normalimiz yapamamışsak, bir şeyleri olduğundan farklı göstermeye çalışıyorsak ve hala “MIŞ” gibi yapıyorsak çok kısa sürede geldiğimiz yere geri döneceğimiz kesindir.

..

Her zaman söylediğim bir şey var; “Bulunduğun yere göre değil, olmak istediğin yere göre düşün, hisset ve yaşa”. Ancak bu uyumu “MIŞ” gibi yaparak değil, o hayatı benimseyerek ve sizi orada tutacak alışkanlıkları edinerek, yani yepyeni bir kişilik ve kimlik kazanarak yakalayabilirsiniz.

..

Peki, siz bu anlayışa sahip misiniz? Sizi olmak istediğiniz yere taşıyacak sorumluluğu almaya, fedakarlıkları yapmaya ve bu bedelleri ödemeye hazır mısınız?

..

Mert AYDINER

Girişimci, Konuşmacı ve Ekonomi Yazarı

 

https://www.instagram.com/mertaydinerofficial

https://www.linkedin.com/in/mertaydiner

https://www.youtube.com/mertaydiner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top