skip to Main Content
Açık Bir Kaynak Ol

Açık Bir Kaynak Ol

Açık Bir Kaynak Ol

Hem iş hayatında hem de özel yaşantımızda bizi olmak istediğimiz yere getirecek becerilerin başında iyi bir “iletişimci” olmak gelir. Peki, çevremizle iletişimde olmanın ön koşulu nedir? Yanıt; tabi ki öncelikle iletişim kuracak insanlar bulmak.
..
Şaka yapmıyorum, çok ciddiyim..! Kendinize hiç şu soruyu soruyor musunuz; “İnsanlar neden benimle konuşmak istesinler?” Takip eden soruda bunun yanıtını bulacaksınız.
..
Bulunduğunuz çevrede, hangi tip profil ile iletişimde olmak isterdiniz?
A- Vizyoner, hedeflerle çalışan, planlı ve disiplinli, zamanını-enerjisini-parasını bilinçli kullanan ve kendisini olmak istediği yere hazırlamak adına her daim yeni beceriler ve ilgi alanları geliştiren yenilikçi ve paylaşımcı bir kişilik.
B- Kendisini konfor alanına hapsetmiş, elindeki kaynakları ve pozisyonunu korumaya çalışan, kısır bir döngü içinde aynı söylemlerde ve eylemlerde bulunan tutucu ve egoist bir kişilik.
..
Eğer ben kesinlikle “A” profiliyim ve çevremdeki insanlara benimle olmaları için birçok sebep veriyorum diyorsanız, bunun sağlamasını yapmak üzere şu sorulara içtenlikle yanıt vermenizi istiyorum?
• Bu yıl, kendi uzmanlık/ilgi alanınızda kaç kitap okudunuz?
• Kendi zamanınız ve bütçenizle hangi eğitimlere (kişisel/mesleki) katıldınız?
• Çevrenizi genişletmek ve derinleştirmek adına hangi etkinliklere düzenli olarak katıldınız?
..
Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar ne kadar tatminkâr ise çevrenizde sizinle iletişimde olmak isteyen insan sayısı da o kadar fazla olacaktır. Çünkü kendimizi açık bir kaynak haline getirdiğimiz zaman insanlar bu kaynaktan beslenmek üzere bize doğru kendiliğinden çekilirler. Ancak şurası da muhakkak ki, bizde olmayanı başkasına veremeyiz. Buna göre, insanlara ihtiyaç duydukları şeyleri vererek bir “insan mıknatısına” dönüşmek istiyorsak kendimize hayat boyu yatırım yapmayı bir alışkanlık haline getirmeliyiz.

Mert AYDINER,
Liderlik ve Satış Koçu, Konuşmacı ve Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top