7 Adımda Kişisel Markanı Yarat

7 ADIMDA KİŞİSEL MARKANI YARAT

“SİZİ NEDEN TERCİH EDELİM?”

Bu soruyu artık duymak istemiyorsanız “markanızı inşa etme zamanı” gelmiş demektir.

Sadece “7 Adımda” Kişisel Markanızı inşa edebilir ve “varlığınızı, itibarınızı ve kazancınızı” sürekli kılabilirsiniz.

7 Adımda Kişisel Markanı Yarat

1- Markanın temeli nasıl inşa edilir?

Geçmiş başarılarınız, becerileriniz, tutkunuz ve değerleriniz markanızın hangi temeller üzerine kurulacağını belirleyecek. Markanızın kişiliği, mesajı ve sunduğu değer bu aşamada şekillenecek.

2- Hedef kitle nasıl belirlenir?

Mesajımızı ulaştırmak istediğimiz ideal kitleyi doğru tanımlamış ve onlara hangi kanallarla ulaşacağımızı öncesinde belirlemiş olmalıyız. Bu kitlenin demografik özelliklerini, yaşadıkları sıkıntıları ve beklentilerini doğru teşhis etmiş ve buna çözümler getirmiş olmalıyız.

3- Karşı konulmaz bir teklif nasıl oluşturulur?

Kazancımız çözdüğümüz problemin büyüklüğüne, problemini çözdüğümüz insan sayısına ve getirdiğimiz çözümün benzersizliğine bağlı olduğu için hedef kitlemize “bize özgün ve ayrıcalıklı” bir vaatte bulunmalıyız.

4- Dijital platformlarda marka konumlandırması nasıl yapılır?

Gerek sosyal medya hesapları (Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin vb.) üzerinden gerekse WEB sitemiz üzerinden markamızın kişiliğini, hikayesini  ve değer vaadimizi vurgulayan mesajları istikrarlı ve kararlı bir şekilde yaymaya devam etmeliyiz. Bu bağlamda, elimizde bir yol haritasının ve kontrol listesinin (check-list) olması büyük önem taşır.

5- İçerik üretme ve paylaşma stratejisi hangi kriterlere göre belirlenir?

Markamızın tanınması, akıllarda ve kalplerde yer etmesi, etki alanının referanslarla genişlemesi ve insanları bizden satın almaya teşvik etmesi için etkili içerikler üretmeli ve farklı iletişim kanallarıyla bu değeri onlara ulaştırmalıyız. Yaşanan problemlere getirdiğimiz alternatif çözümlere yer verdiğimiz bu içerikleri “video, radyo, tv, webinar, blog, makale vb.” araçlar üzerinden hedef kitlemizle buluşturmalıyız.

6- Görünürlüğü arttırmanın yolu nedir?

Hedef kitlemiz her yerde olabilir. Biz de farklı kanallardan onlara ulaşmanın arayışı içinde olmalıyız. Bunun için röportaj yapmak, misafir konuşmacı veya yazar olmak, konferanslarda konuşmalar yapmak ve diğer Influencer kişilerle işbirliği yapmak gibi yolların denenmesi gerekiyor.

7- Kendi topluluğunuzu (kemik kitle) nasıl oluşturursunuz?

Herkese hitap etmeye çalışmak yerine “NİŞ” bir alan seçmeli ve bu alanın lideri olmaya çalışmalıyız. Aynı zamanda, Facebook grupları, canlı etkinlikler ve ücretli üyelik siteleri gibi platformlar sayesinde bu kitlenin kendi arasında iletişim kurmasına, fikir alışverişinde bulunmasına, birbirlerine yönlendirme yapmalarına da olanak sağlamalıyız. Çünkü herkes kendisinden daha büyük bir şeyin parçası olmaktan mutluluk duyar.

REKABETTEN SIYRILMANIN TEK YOLU “MARKALAŞMAKTIR”.

En Değerli İş Yatırımınız…

Rekabetin çok sert yaşandığı iş dünyasında sizi rakiplerinizden ayıracak “ÇOK DEĞERLİ BİR YATIRIM” yapıyorsunuz. 7 Adımda Kişisel Markanı Yarat eğitiminde kazandığınız “ÖZGÜVEN ve BECERİLER” profesyonel iş hayatında başarıya ulaşmak için en önemli araçlarınız olacak…

Detaylı bilgi ve teklif almak için lütfen bize ulaşın:


    Bir Cevap Yazın