skip to Main Content
7 Adımda Kişisel Markanı Yarat

7 Adımda Kişisel Markanı Yarat

7 ADIMDA KİŞİSEL MARKANI YARAT

“SİZİ NEDEN TERCİH EDELİM?”

Bu soruyu artık duymak istemiyorsanız “markanızı inşa etme zamanı” gelmiş demektir.

Sadece “7 Adımda” Kişisel Markanızı inşa edebilir ve “varlığınızı, itibarınızı ve kazancınızı” sürekli kılabilirsiniz.

7 Adımda Kişisel Markanı Yarat

1- Markanın temeli nasıl inşa edilir?

Geçmiş başarılarınız, becerileriniz, tutkunuz ve değerleriniz markanızın hangi temeller üzerine kurulacağını belirleyecek. Markanızın kişiliği, mesajı ve sunduğu değer bu aşamada şekillenecek.

2- Hedef kitle nasıl belirlenir?

Mesajımızı ulaştırmak istediğimiz ideal kitleyi doğru tanımlamış ve onlara hangi kanallarla ulaşacağımızı öncesinde belirlemiş olmalıyız. Bu kitlenin demografik özelliklerini, yaşadıkları sıkıntıları ve beklentilerini doğru teşhis etmiş ve buna çözümler getirmiş olmalıyız.

3- Karşı konulmaz bir teklif nasıl oluşturulur?

Kazancımız çözdüğümüz problemin büyüklüğüne, problemini çözdüğümüz insan sayısına ve getirdiğimiz çözümün benzersizliğine bağlı olduğu için hedef kitlemize “bize özgün ve ayrıcalıklı” bir vaatte bulunmalıyız.

4- Dijital platformlarda marka konumlandırması nasıl yapılır?

Gerek sosyal medya hesapları (Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin vb.) üzerinden gerekse WEB sitemiz üzerinden markamızın kişiliğini, hikayesini  ve değer vaadimizi vurgulayan mesajları istikrarlı ve kararlı bir şekilde yaymaya devam etmeliyiz. Bu bağlamda, elimizde bir yol haritasının ve kontrol listesinin (check-list) olması büyük önem taşır.

5- İçerik üretme ve paylaşma stratejisi hangi kriterlere göre belirlenir?

Markamızın tanınması, akıllarda ve kalplerde yer etmesi, etki alanının referanslarla genişlemesi ve insanları bizden satın almaya teşvik etmesi için etkili içerikler üretmeli ve farklı iletişim kanallarıyla bu değeri onlara ulaştırmalıyız. Yaşanan problemlere getirdiğimiz alternatif çözümlere yer verdiğimiz bu içerikleri “video, radyo, tv, webinar, blog, makale vb.” araçlar üzerinden hedef kitlemizle buluşturmalıyız.

6- Görünürlüğü arttırmanın yolu nedir?

Hedef kitlemiz her yerde olabilir. Biz de farklı kanallardan onlara ulaşmanın arayışı içinde olmalıyız. Bunun için röportaj yapmak, misafir konuşmacı veya yazar olmak, konferanslarda konuşmalar yapmak ve diğer Influencer kişilerle işbirliği yapmak gibi yolların denenmesi gerekiyor.

7- Kendi topluluğunuzu (kemik kitle) nasıl oluşturursunuz?

Herkese hitap etmeye çalışmak yerine “NİŞ” bir alan seçmeli ve bu alanın lideri olmaya çalışmalıyız. Aynı zamanda, Facebook grupları, canlı etkinlikler ve ücretli üyelik siteleri gibi platformlar sayesinde bu kitlenin kendi arasında iletişim kurmasına, fikir alışverişinde bulunmasına, birbirlerine yönlendirme yapmalarına da olanak sağlamalıyız. Çünkü herkes kendisinden daha büyük bir şeyin parçası olmaktan mutluluk duyar.

REKABETTEN SIYRILMANIN TEK YOLU “MARKALAŞMAKTIR”.

En Değerli İş Yatırımınız…

Rekabetin çok sert yaşandığı iş dünyasında sizi rakiplerinizden ayıracak “ÇOK DEĞERLİ BİR YATIRIM” yapıyorsunuz. 7 Adımda Kişisel Markanı Yarat eğitiminde kazandığınız “ÖZGÜVEN ve BECERİLER” profesyonel iş hayatında başarıya ulaşmak için en önemli araçlarınız olacak…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top