skip to Main Content

5 Adımda “Güven ve Saygı” Nasıl Kazanılır?

5 Adımda “Güven ve Saygı” Nasıl Kazanılır?

Hepimiz dünyaya iki temel içgüdüyle geliyoruz. Bunlardan birincisi hayatta kalmak, diğeri de neslimizi devam ettirmek. Bugün hayatta kalmayı şöyle tarif ediyoruz; – Fiziksel, – Zihinsel, – Ruhsal, – Sosyal ve – Ekonomik olarak bütünlüğün korunması. Bu bütünlüğü korumak için de kendi etrafımızda görünmez bir alan yaratıyoruz. Bu her ne kadar görünmez olsa da çapı kişiden kişiye değişen, ölçülebilen bir alan. Konfor alanı olarak tanımladığımız bu sınırlar içinde, bütünlüğümüzü koruyor ve kendimizi güvende hissediyoruz. Burası aynı zamanda kendimiz gibi olabildiğimiz, yani duygularımızı ve düşüncelerimizi hiçbir kaygı veya beklenti taşımadan, tüm çıplaklığıyla ortaya koyabildiğimiz bir yer. Yani, bu alanda rahatlıkla maskesiz dolaşabiliyoruz.. 🙂 Bu alana güvendiğimiz insanları alıyoruz. Sadece uyum içinde olduğumuz insanlar burada var olabiliyor. Biz de diğerlerinin konfor alanlarına girmek istiyorsak güven ve saygı uyandıran bir tutum sergilemeliyiz.

Bu yaklaşımı oluşturan unsurları sizin için 5 başlık altında topladım;

Güven ve Saygı Uyandıran Kişilik

  1. Herkesi ve her şeyi olduğu gibi kabul eder,
  2. Bütünlük arz eder,
  3. Diğerine öncelik verir,
  4. Yetkinlik gösterir,
  5. Yetki sahibidir…

Eğer ilişkinin kesintiye uğramadan bizimle devam etmesini ve derinlik kazanmasını istiyorsak bu 5 özelliğe de istisnasız sahip olmalıyız. Çünkü güven %100 lük bir konudur. Yani size desem ki, bu konuda size %98 güveniyorum!. Nasıl hissettiriyor? Nihayetinde iyi bir oran değil mi? Şüphe uyandıran %2 ye takıldığınıza eminim.

İşte bu yüzden birine ya tam güvenirsiniz ya da güvenmezsiniz. Ceres Yayınlarından çıkan “Nöro Satış – Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü” adlı son kitabımda bu konuyu etraflıca ele aldım.

SALESOLOGY Training Program / Nöro Satış Eğitimi ile Satış Hedeflerinizi nasıl aşacağınızı öğrenebilir, maddi ve manevi anlamda daha tatminkar bir hayat yaşayabilirsiniz.

Siz de her ortamda güven telkin etmek ve her daim kazandıran bir tutuma sahip olmak istiyorsanız bu prensipleri bir an önce hayata geçirmenizi öneriyorum.

“Güven ve Saygı Uyandırmanın Yolları” konusunda hazırladığım bu videoyu yararlı bulduysanız siz de kendi bağlantılarınızla paylaşabilirsiniz.

İlginiz ve güveniniz için teşekkür ederim.

Mert AYDINER
Liderlik & Başarı Koçu, Konuşmacı ve Yazar
www.mertaydiner.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Referanslar

FANUC Robotics Türkiye

Kendi konusunda dünyadaki lider firmalardan biri olmak bizi her anlamda mükemmelliğe teşvik ediyor. Gerek sunduğumuz ürün ve hizmetler anlamında, gerekse müşterilerimizle kurduğumuz ilişkiler anlamında. Bu prensiple hareket ederek sektördeki pozitif algımızı güçlendirecek ve bunu ekonomik olarak kazanca dönüştürecek bir eğitim yatırımına gittik. Bu süreçte Academy Neuro çözüm ortağımız oldu. Mert AYDINER ile özellikle Satış, Müzakere ve Müşteri İlişkileri Yönetimi konularında çalışmalar yaptık. Yaptığımız seçimin ne kadar doğru olduğunu bize hep kanıtlayan Academy Neuro ya teşekkür ediyoruz. Sadettin DALGIÇ / FANUC Robotics Türkiye Servis Müdürü

TEKKART Bilişim

Tekkart ailesi olarak Global bir sadakat kartı projesini hayata geçirdik. Binlerce üyeden oluşan saha ekiplerimizin doğru şekilde yönetilebilmesi adına Academy Neuro (Mert AYDINER) ile çalışmaya karar verdik. Kendileriyle hedeflerimize ulaşabilmek için Lider Ekiplerin tesisi, eğitilmesi ve saha ile iletişiminin güçlendirilmesi hususlarında değerli çalışmalar yaptık. “Pazarlama, satış, müzakere, liderlik ve iletişim” konularında aldığımız eğitimlerin ve koçlukların bilimsel temelde (nöro-bilim) işlenmesi de bilgilerin tarafımızca güvenle kullanılmasını teşvik etti. Bu çalışmaların artı sonuçlarını hem çıplak gözle hem de rakamlarla ortaya koymamızı sağlayan Mert AYDINER’e emekleri için teşekkür ediyoruz. Kubilay ÇİL / TEKKART Türkiye Genel Müdürü

LELY Agriculture Center

Global bir şirket olarak Türkiye pazarında güçlenmek ve sarsılmaz bir konumda olmak üzere eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Özellikle bayilerimizin kurumsal anlayışımızı ve iş yapış şeklimizi müşterilerimize yansıtması bizim için çok önemli. Ekibimizi bu yönde geliştirmek adına Academy Neuro ile bir işbirliği yaptık. Kurucuları Mert AYDINER ile özellikle Satış, Pazarlama, Müzakere ve Sunum becerileri üzerine bir seri eğitim gerçekleştirdik. Bu yatırımın sonuçlarını çıplak gözle bile görüyor olmak bizleri çok memnun etti. Kendilerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Mehmet ERDOĞDU / LELY Türkiye, Ülke Satış Direktörü

ERA Gayrimenkul Türkiye

Gayrimenkul sektöründe oldukça zorlayıcı rekabet koşullarında mücadele ediyoruz. Bu nedenle sürekli olarak satışlarımızı arttıracak yeni yöntemlerin arayışı içindeyiz. Bu konuda Academy Neuro (Mert AYDINER) çalışarak hem elimizi güçlendiren yeni bilgiler ve pratikler kazandık hem de müşterilerimizle sürekliliği olan ilişkiler kurmayı başardık. Şirketimizin pazardaki algısına da olumlu yönde katkıda bulunan Mert AYDINER e teşekkür ediyoruz. Özhan ATALAY / ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü

ZWILLING J.A. Henckels Türkiye

Zwilling J.A. Henckels yönetim ekibi olarak Mert AYDINER ile Liderlik ve İletişim konularında çalışma fırsatımız oldu. Şirket içinde bütünlüğü ve uyumu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir çalışmaydı. Bu yatırımın amacına ulaştığını ve etkisinin kısa sürede iş sonuçlarına yansıdığını gördük. Nöro-psikoloji temelinde kazandığımız pratiklerin özellikle pazarlama ve satış fonksiyonlarının da işlerliğini arttırdığına şahit olduk. Paylaştıkları kıymetli bilgiler ve yaşattıkları bu özel deneyimden dolayı Academy Neuro ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Back To Top